KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769471
nr 1576 9471
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Älgar. Signerad. Olja på duk, 50x74 cm, yttermått inklusive ram: 56x81 cm
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 november 2023
kl 19:39:29
6/11 15:37:17
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard